Likit Petrol Gaz Otogaz ve Tüp Gazcılar Bayileri Derneği

 Anasayfa | Bayilerin Sesi | Tüketici Köşesi | Sıkça Sorulan S. | Bize Ulaşın | İl İrtibat Bilgileri | Linkler

 
   » Sondakika
   » Anasayfa
   » Atatürk Köşesi
   » Yönetmelik
   » Bayi Dernekleri
   » LPG Kanunları
   » Rekabet Kurulu
   » Bayilerin Sesi
   » Tüketici Kösesi
   » İş İmkanları
   » Merak Edilenler
   » Sıkça Sorulan Sorular
   » Duyurular
   » Site haritası
   » Online Tv İzle
   » Arşiv
   » Bize Ulaşın
   » Linkler
   » Konuşma Metinleri
   » Köşe Yazıları
   » Üyelik İşlemleri
   » Bilgi Bankası
   » Hayat Dersleri
   » Arama
   » İl İrtibat Bilgileri
   » Video
   » Üyelik Aidat

Bayilerin Sesi

Bayilerin Sesi Olmaya Devam Edeceğiz...

Saygı değer bayi arkadaşlarımız LİKPETDER olarak sitemize göndermiş olduğunuz mailler ve yorumlarınızdan dolayı teşekkür ederiz. Değerli bayi arkadaşlarımız göndermiş olduğunuz bazı maillerde çalıştığınız LPG şirketlerinizin hakkında yaptığınız yorumlar, belge ve kanıtlara dayanmadığından dolayı dernek olarak yayınlayamıyoruz, hiç bir LPG şirketinide zan altında bırakmak istemiyoruz. Likpetder derneği' nin kuruluş ilkelerinden en önemlisi tarafsız yayın yapmaktır. Mail ve yorumlarınızın devamını bekler, ticaret hayatınız da başarılar dileriz.

New Page 1
 

Yorum Ekle

 

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Likpetder veya likpetder.com sorumlu tutulamaz.


Ali İlgün 14.03.2008 - 14:45

Yasar Bey'e cevap
Sayın Yasar Bey; Korsan kelimesini şirketler için kullandım. %50 nin üzerinde 45 kg lık tüp iskontosu uygulayan şirketler bayilerinin 45 kg lık tüpten 12 lık ve piknik tüp doldurmasını arzulayan, ( bu iskotoyu uygulayabildiğine göre ithalatçı, SEÇ-G yi uygulayan, AB normlarina göre hareket ettigini belirten) bana göre gümrükten Türkiye'ye kaçak gaz girdirebilen şirketler korsandır. Piyasayı bozarlar. Piyasanın şimdi ki haline baktığımda yabancı tüp dolumu olan zamanları masum buluyorum. Oysa 2 yıl sadece yabancı dolumları yakalamakla uğraşmıştım Kayseri bayileri bilirler. Su an gün hırsız ve arsız korsan şirketlerin günü saglık olsun. Hiç bir bayinin telefonunda gözümüz olmaz ancak madem sektörün içindesiniz sac fiyatlarına yeni gelen zamla beraber bugün bir 12 kg lık tüp 50 YTL ye mal olur ( tüp imalatçısı olduğumuz halde ) şirket bayinin bölgesine her tüp için 50 YTL yatırım yapsın satış küçük 20 tonluk bir bayi düşünün bölgesinde asağı yukarı 7000 tüp vardır. 350 bin YTL yatırım bayi pervasızca telefonumu sattım desin. Böyle bir ticaret yok. Sirketlerin imzaladığı sözlesmeler iyi niyetli tabiki ancak bayiyi daha çok baglayan nitelikte. Çünkü Türkiye'de 400.000 kadar tüplü bayi varken 60 dağıtım sirketi var. Bunların 20 si apaçi denilece firma zaten tüpü yok. 40 sirket var. Bölgesel şiketler de her yerde faaliyet gösteremiyor. Dolayısı ile her ilde faaliyet gösteren tüple ilgilenen ortalama 15 dagıtım şirketi var. Yani bayi kendi geleceği ile ilgili şiketleri tanıdığından yorum yapar ama 400.000 bayiyi kim tanıyabilir tek tek? Söyle bir benzetmeyle açiklayayım sözleşme yapma geregini; müsterinize yüklü miktarda 45 lik tüp satiyorsunuz. Çek istersiniz herhalde. Halbuki çekte vade olmadığından müşterinizin 3 ay sonra keside tarihli verdiği çeki siz aynı gün yazdırıp icraya başlayabilisiniz. O zaman müşteri siz dese ki madem ticaretimiz iyi niyetli çek alma derse. Ne dersiniz? ( Arkadaşınız dostlunuz ve tanıdığınız müşteri hariç )


Murat Çetin  17.06.2008 - 16:36

Tüpümü ana dolum yerinden peşin alacak isem benden ipotek ve teminat istenmesin. Takas maliyetlerini ve tüp bedelini ana firma yüklensin. Yerel gazete radyo ve TV reklam maliyetlerini de ana firma yüklensin. Aldiğim gaz için ton basina 5 dolu tüp pirim isterim. Aylik 20 ton gaz satisini geçtigim zaman istedigim markadan o servis arabasi isterim. Aylik 10 tonu geçtigimde 0 fiat firina isterim. 5 tonu geçtiğimde ise her yil istediğim ülkede bir haftalik tatil. Bunlar benim isediklerim simdi yapacaklarima gelelim. Bulunduğum ilçenin Çarşı içinin de bir dükkanım ve en seçkinlerin oturduğu setinde de bir dükkanim mevcut olup 3 tane bu iste kullana bileceğim mevcut arabam vardır. Ticari itibarim ve sayginliğim vardir. Kuru kömür ve su dagitimi yapan beş ticaret hanem mevcuttur. Bütün mülklerim kendime aittir.... Ciddi teklifleri açığım.... Iş Telefon No : 03725563262 GSM No : 05443293260 Zonguldak / Devrek ‘ten bayilik istiyorum.


Yaşar YILDIZ 15.03.2008 - 13:52

Ali beye cevap
Ali bey öncelikle sizi kutlarım cesaretinizden ötürü, korsan olarak sirketleri isaret etmissiniz. 45lik sanayi tüpünü yüzde eli iskontayla bayiye satıldığını söylüyorsunuz ben merak ediyorum sanayi tüpünün içindeki gazla 12 lik yada piknik tüpünün içindeki gaz farklı olmadığını ikimizde biliyoruz neden sanayi tüpüne yüzde eli iskonto uyguluyorda garibin yemek yaptığı tüpte uygulanmıyor iskonto sirketler kötü niyetli insanların sanayitüpünden 12 lik ve piknik tüpe gaz aktarıldığını biliyorsa yöneticiler neden kötü niyetli bayisine nereye sattığı belli olmayan sanayi tüpünü veripde ekmeğe muhtaç zavallı insanların hem canını hemde kandırılmasına neden oluyorlar. 60 tane gaz firması var bölgesel gaz firmalarını geçelim bu firmalar vatandaştan geri dönen gazı stoklasalardı. Heralde koyacak yer bulamazlardı artı stoklama tesisi yapsalardı sermayeleri yetmezdi nerde bu atıl gazlar? devletin bakanı açikladı yılda 28 milyar dolarlık petrol kaçakçılığı oluyor diye bunu herhalde küçükler yapmıyor çünkü koyacak yer bulamazlazlar peki kim bunlar? Bir tüpün 50 ytlye mal olduğunu söylüyorsunuz bir tüp 50 ytlye mal oluyorsa buda ciddi bir rakamsa şirketler tüplerine niye sahip çıkmıyor herkes biliyor hurdacılara tüpünü düsürüyor sahip çıksın malına


Ali İlgün 17.03.2008 - 13:51

Yasar Bey'e ilave
Sizin düşündüğünüzü bizde espiritüel bir ifade ile düşündük. Acaba 45 lik tüpteki gaz farklı mı diye? Malesef korsan olan ve korsan olmayan hırsız yada hırsız olmayan ithalatçı şirketler pazarı kartelleştirebilmek için bazi aktivitelerde bulundular ve bulunuyorlar. Bu aktivitelerden biri eski tüplü bayilerin tezgah değerini dibe vurdurdu. Hırsız şirketlerden biri deposit bedellerini yanlış hatırlamıyorsam dibe çekti. Tabi böyle bir durumu da vatandaştan yana gibi haberlere konu etmeyide iyi becerdiler. Ama sizlerin sıra çeklerle alabildiğiniz tüplerin sizdeki değeri 15 'te 1 'e indi. Yani tezgahınızın değeri 1/15 oranında küçüldü. Buradaki maksat şu İstanbul, Ankara gibi metropollerde başka firmaların özellikle Anadolu şirketerinin girisini önlemek. Şimdi ise doğalgaz sayesinde anadolu şirketlerine geri dönen tüplerin metropollere girişinin önünü tikamak için yüksek iskontolarla tüpler verilmekte. Yasar Bey nezdinde tüm tüplü bayiler biz Erciyesgaz olarak tüplerimize de sahip çıkıyoruz, bölgemizde pazar lideri olduğumuzdan bizim tüplerimiz her ne kadar dolmasa da korsan dolumla da mücadele ediyoruz. Kayseri bögesindeki bayiler iyi bilirler boş tüp ve dolu tüp tespitlerimiz aralıksız sürmektedir.


Yaşar Yıldız 13.03.2008 - 16:30

Ali beyi kutlarım
Sektörün bütün yöneticilerini sizin gibi yorum yapsa belki herşey daha güzel olacak. Korsan diye bir sözcük kullanmışsınız. Ben bu sektörde korsan şirketler mi bayiler mi anlamadım. Şirketlerin imzalattığı sözleşmeler iyi niyetliyse o zaman sözleşme imzalatmasınlar? Ha kendilerini korumaksa amaç kendileri yanlış yaptığında da sözleşmenin en azından bazı maddeleri şirketleride bağlasın. Hiç bir şirketin bayinin telefon numarasında gözüyok diyorsunuz. O zaman niye sözleşmeye bayi telefononu şirketten izin almadan iptal edemez yada devredemez? LPG sirketlerinde söz buhar olup uçuyor siz bir örnekle söyleyebilirmisiniz x LPG şirketinin kordinatörleri sözlerinin arkasında dururlar verdiği sözleri herseye rağmen tutarlar diyebilirmisiniz.velemki tutan arkadaslar olabilir bayiye karsı bu tutarlılığı gösteren sektörde size sayamayacağım kadar insan işinden ekmeğinden oldu bir öceki kordinatörü bayi tanimadan bir baska kordinatör geliyor LPG şirket yöneticileri kendi hatalarını ve yanlışlarını.Kordinatör kıyımıyla kapatıyor.(Bence herkez bu sektörün gelecegi için sirketiyle bayisiyle bir vicdan muhasebesi yapıp bu konuyu tartışmaya açıp bayi ve kordinatör kıyımına sonvermenin zamanı geldi de geçiyor. Herkes kendini düzeltirse sorunda biter diye düsünüyorum saygilarimla... yldz_tic@hotmail.com


Davut 18.04.2008 - 14:37

Milyar dolarlık petrol şirketleri
Selam bazı gaz şirketleri gerçekten milyar dolarlık marka değerleri var. Marka değeri milyar dolarla ölçülen şirketlerin bölge kordinatörünün altındaki arabası kılığı kıyafeti Türkiye şartlarında ortanın üzerinde. yaşam standardıyla. Bayiye gittiklerinde acaba utanmıyorlarmı çünkü kendi altlarında şirketinin verdiği en az 35.000 ytllik araçla bayi ziyaretine gidiyor. Gittiği bayinin durumu içler acısı kordinatör bayiye açıkça senin yerinde olmak istemezdim abi diyor bölgesinde zoraki sirketinin bayrağını taşımaya çalışan bayinin yerinde olmak istemeyen şirket yetkilileri milyar dolarla ölçülen marka değerlerini teslim ettikleri bayi arkadaşımıza birgün gelipte sen napıyorsun benim tabelamı taşıyorsun altinda kimin malını satıyorsun diye utançlarındanmı gelemiyorlar acaba?


Ali Ilgün 13.03.2008 - 11:14

Sektörel sorulara ve sorunlara çare ararken Anadolu LPG Sanayicileri ve İs adamları Derneğini de sektörün önemli bir parçasi olarak görmenizi temenni ederim.

Dernek Cevap : LİKPETDER olarak sektörümüzü iş adamlarını ve yatırımcılarına sitemizde her zaman yerleri vardır. Biz arzu ederiz ki LPG sektöründeki tüm dernekler ve LPG Sektörünün çalışan yöneticileri dahi bayilerin sorunlarını ve düşüncelerini sizin yazdığınız gibi beraberce burada çözümleyebiliriz. Bizlerin arzusu bayilerin sorunlarını internet ortamından çözüm üretmektir. Bir şirket çalışanı olarak yazdığınız yazıdan dolayı sizide kutlarız. Her şirketin ve her yöneticinin burada söz hakkı vardır.


Ali Ilgün 13.03.2008 - 10:49

Kölelik degil bence
Adem bey in yazdiklarina cevap vermek istedim. Hiçbir dagitim sirketi bayinin telefonuna göz dikecek kadar kisa vadeli düsünemez. Bu sözlesmeler imzalnırken iyi niyet çerçevesinde çalismak çalistırmak esas alınır. O yüzden bir bayinin aksini hareket ettiginde ticari hayatını bitirebilecek bu sözlesmeleri imzalamadan önce karsı tarafı iyi tanıması gerekir. Bazi firmalar vardır ki yöneticiler rotasyonla başka bölgelere atanır. Bu tip firmalardan özel şartlar imza sirküsü ile beraber protokolle kaleme alınmalı. Bazı şirketler vardır söz esastır. Böyle firmalar bir elin parmak sayısını geçmez 60 dağıtım şirketi arasından. Şuna özellikle dikkat edilmeli piyasada SEÇ-G kurallarına ve AB normları uydugunu vurgulayan firmalar malesef bu işi depo bayileri aracılığı ile korsan vaziyette yapmaktadır. Sayın bu sözlesmeyi iyi niyet çerçevesi içinde imzalamış bayiler; basiretli bir tüccar gibi olup sözleşme süresi boyunca beklemelisiniz. Sözlesme süreniz dolunca dilediginiz firmayla pazarliginizi yapmalısınız. Asla asılı olan tabela altinda baska marka tüpü satmamalisınız. Bu halde hiçbir dağıtım şirketi bayisine zarar vermez. Tabi bu yazdıklarım bazı SEÇ-G ve AB normlarini uyguladığını iddia eden korsan sirketleri rahatiz edecektir ama napalim. bende içimi dökeyim istedim. Tabi burda birilerine cevap hakki dogmaktadir ister burdan ister basbasa yazisabiliriz korsan arkadaslarla da.


Bayi 02.07.2007 - 10:36

Güç, Güven, Gelişim, Antalya da bizlere anlatan genel müdürümüz Muammer Ekim bey, İstanbul’ da Totalgaz’a yakışmıyor. Bölge sorumlusu rapor vermiyor demektir.


Sali Sivaslı 19.03.2007 - 11:30

bu nasıl sey anlamadım neyse bız bu tupculuk denılen hamballık olan ısı dahi bılmıyoruzz neysee total gaz bayısının aklı yok ben bunu soyluyorum aklı olsa adam gıbı bır ıs yapar


Fatih 19.03.2007 - 11:28

ank haymana totalgaz bayısıyım burada otogazdan mutfak tupune kacak olarak gaz doldurulmaktadır ve bundan sıkayetcıyız sız yetkılılere duyrulur


Totalgaz Bayisi 17.03.2007 - 15:28

Sayın bayii arkadaşlarım siz hiç bu dernek sitesinin yazılarını lpg kanunlarını rekabet kurulu kanunlarını sitenin içerisinde lpg kanunları bölümünden hiç okudunuzmu siteye iş olsun diyemi yazı yazıyorsunuz anlamış deyilim yoksa okumadanmı geçiyorsunuz.ben sitenin içinde rekabet kurulu birleşme yazısını okudugum zaman İPRAGAZ A.Ş ile TOTALGAZ A.Ş nin Marmara ereylisinde ortak olarak kurmuş oldukları tesisin milyon dolarlık tesis oldugunu biliyormusunuz ?? ne rekabetinden bahsediyorsunuz eyüpte rekabetmiş bunların hepsi bayileri kullanma politikasıdır. Çünkü firmaların milyon dolarlık ortaklık yatırımı var biraz mantıklı düşünmürsek milyon dolarlık ortaklıgı olan bu firmalar 2 tane bayii için kendini riske atarmı bayii milyondolarlık satışmı yapıyor bunların amacı sizin gibi bayileri kullanarak fiyat düşürerek bu şekilde biyerden başlayarak piyasayı genişletmen ve elinde bulunan stokları eritmektir bizim gibi bayilere sen 29 za sat ötekine 27 ye sat berikine 26 ya sat kendisinin 22 ytl maliyeti olan bir tüpü bizim gibi bayilere 29 ytl ye tüketiciye sattırıp 2 ytl tüp başına prim verip sizi ve bizi kullanan vede kullanmaya çalışan firmalardır yine aynı firmalar dönüp bu seferde devleti kullanarak rekabet yaptıgını göstererek vergi ödemeyen firmalardır bizler vergi dairelerine mal sahiplerine birde bunlar gibi firmalara rekabet ederken farkında olmadan borçlanarak birer sermayeli firmaların kölesi haline gelmekteyiz yanımızda çalışan işçilerin yerine biz kendimiz işçi olduk paramızla kölelik yaptık bu firmalara yani kısacası firmaların rekabeti bir tiyatroydu bizde bu tiyatronun oyuncuları olduk helal olsun bu firmalara istedikleri gibi kullanıyorlar bizi uyumaya devam edelim


Prospector bpgaz bayi 17.03.2007 - 15:19

bayi arkadaşlarım bence biz şirketlerin oyununun birer parçasıyız hemde farkında olmadan. şimdilerde hepimizi biraz tonaj biraz zarar korkusu sardı. bizim rekabet dediğimiz şey belkide değildir. belki de bizim büyük balıklar birbirine kızmış gibi gözüküp küçük balık avındadırlar. bizlerde sazanız zaten müsaitiz avlanmaya onlar küçük balık yemeye çalışırken biz büyük balığın ağzına zorla girmeye çalışıyoruz galiba. ne dersiniz bu konudaki düşüncelerinizi paylaşırsanız sevinirim....


Tüp Bayi 18.10.2007 - 09:39

Sitenizin İzlenmesi
Sitenizi zaman zaman girerek takip ediyorum. Çok güzel ve çok aktif bir site yapmışsınız. Emeği geçenlere teşekkür ederim. LPG piyasasında çalışan özellikle LPG bayileri için her türlü bilgi mevcut.Gerek LPG kanunları, kararnameler, tebliğler bizi ilgilendiren her şey. Ancak bu kadar mükemmel olur.Site yöneticileri de konuya gayet hakim bir konumda.Birde şu dikkatimi çekti sol alt köşede numaratör gördüm dün 92400 idi, bugün 94500 yani günde nerdeyse 2000 kişi sitenizi ziyaret ediyor. Buda tüp bayilerinden başka sektörü ilgilendiren herkesin sitenizi ziyaret ettiğini gösteriyor. Ayrıca siteye girdiğimde numaratörün altında şu an sitede olan kişi sayısı 73 yazıyordu. Sizleri tebrik ediyorum, kısa sürede epey tanınan ve ziyaret edilen bir site olmuşsunuz biz bayiler için gurur verici bence. Böyle aktif olan bir sitenin gerek hukuk bölümüyle gerek haber kaynakları ile işletim giderleri de yüksek olur giderlerinizin bir bölümünü karşılamak için sitenize reklam almayı düşünüyormusunuz? düşünmenizi tavsiye eder saygılar sunarım.


Bayi 18.10.2007 - 11:10

Total Oil Türkiye A.Ş. Tanker Şöförlerine bayilerine eğitimini tamamlamış mı tamamladıysa tanker şöförü kocaman köprüyü göremediyse, vay kilimli halkının haline Dünyanın her yerinde insanlar önce güven ister diyen Totalgaz A.Ş ‘nin eğitimi nerde kalıyor. Eğitim sadece tesis içindemi geçerlidir. Tesis 5 tane var ama, tanker ve bayii binlerce var, sadece tesis içinde değil, tesis dışındada insanlar önce güven ister. Eğitim şart


Totalgaz Bayi 18.10.2007 - 09:28

Küçükköy Totalgaz Bayine
5307 sayılı LPG kanunun 4.maddesi: i) Eşit durumdaki alıcılara (kategorilere), eşit hak ve yükümlülük tanımak, farklı şartlar uygulamamak,İle yükümlüdür 5307 sayılı LPG kanunun 16.maddesi: b) Aşağıdaki haller birinci derece kusur sayılarak sorumluları hakkında ikiyüzmilyar Türk Lirası idarî para cezası verilir: 1) 5, 6 ve 7 nci madde hükümlerinin ihlâli. 2) Lisans almaksızın hak konusu yapılan tesislerin yapımına ve/veya işletimine başlanması ile bunlar üzerinde tasarruf hakkı doğuracak işlemlerin yapılması. 3) Sahip olunan lisansın verdiği haklar dışında faaliyet gösterilmesi. 4) Son fıkrası hariç 4 üncü madde hükümlerinin ihlâli. Değerli meslektaşım derdine şirketle diyalog vasıtasıyla çare bulamazsan son çare olarak, kendi faturanı ve transfer olan yeni TOTALGAZ bayisinin faturasını temin ettikten sonra, mahkemede dava aç şimdiye kadar ettiğin zararları da belgeleyebilirsen zararını da tazminat davasıyla faizi ile birlikte alabilirsin kanun koyucu gayet açık ve net olarak senin derdinin çaresini kanun olarak koymuş hakkını ararsan alırsın, aramazsan kimse sana hakkını vermez kolay gelsin.


İZMİRLİ 17.03.2007 - 13:17

Arkadaşlar...İzmir de Milangaz show rom diye tüpçü dükkanları açıp ticari tüp 50.00 YTL.SAN.91,00 YTL EV 25,00 YTL DEN satış yapıyor.15 yılını bu işe vermiş bayi ise yüzde 20 daha fazla ödeyerek toptan mal alıyoruz. Dogal olarak esnaflara yapılan satışlarımız bitmiş durumda... MADEMKİ kendileri satacaklar bizleri öldürmeden deselerki sizler çekilin artık biz satacagız bizlerde iyice batmadan kendimize bir yol çizsek... NİÇİN BİZLERE HİÇ YOKMUŞ GİBİ DAVRANIYORLAR... ACABA UZAYDAN MI GELDİ BUNLAR... BU DÜNYAYI SAHİPSİZMİ SANIYORLAR .........


Bayi 17.03.2007 - 12:42

1982 yılından beri tüpcüyüm yaşım 42 hamalıktan başka birşey yapmamışim .tüpcü arkadaşlara .sesleniyorum .tüpcüden. zengin olan adam tanıdınızmı selamlar


Behcet Atış 15.03.2007 - 10:36

helal olsun totalgaza bu fiyatlara bayiilerine tüp vermeyen total aboneye bunu nasıl sattırıyo bravo bizde bu bayiden alıpta satalım daha iyi ha erdoğan demirören (BABA) duymasın valla kötü yapar piyasayı benden söylemesi


Mustafa Bayram 14.03.2007 - 12:48

Herkes sıcak satış yapıyor bayiler hala soguk satışta yakında bakkarda kasaplarda tekel bayilerinde telefoncularda eczanelerde ve her yerde tüp satışı görecegiz niye korkuyorum insanlar neyin peşine düşmüşler kapatalım biz bayileride şirket direk satsın parakende gerçi sıcak satış yapan firmaları takibe almak lazım bizimgazda yapıyodu sıcak satış ama tarlada çıktı belkide digerleride otoparkta çıkacak bahçede çıkacak rabbim biz tüpçülerin sonunu hayır eylesin


Bayi 13.03.2007 - 17:17

11yıldır tupçüyüm.Buz parçası gibi eriyen ömrümüzün 11sahipsiz yılı rüzgara karşı kürek çekerek geçti... Şimdi fırtına çıktı sıgınacak liman lazım...OLACAKMI ACABA... TÜPÇÜ ARKADAŞLAR KENDİNİZE GELİN HAKLARIMIZI BİRLİK OLARAK ÇÖZEBİLİRİZ .ELBETTE DEGİŞİK MARKALARI SATARAK RAKİP OLACAZ .UNUTMAYIN FİAT KIRARAK KAZANDIGIZ MÜŞTERİNİZ AYNI YOLLA SİZDEN GİDER... LÜTFEN KAZANDIGIZ MÜŞTERİNİN NASIL GİTTİGİNE BAKIN.KALİTELİ İYİ ELEMANLA HIZLI SERVİS İLE REKABET ETMEK İLKEMİZ OLMALI ...SAYGILARIMLA


İzmir’den BPGAZ Meriç 02.07.2007 - 10:38

Standartlara, bayi elemanlarına eğitim veren LPG lider bir kuruluştur eksik dolum olamaz.


BAYİLER ADINA İSTANBUL BAYİ 04.07.2007 - 12:56

Dünyanın değişik coğrafyalarından gelen yılanlar, adeta geçmişin ve geleceğin öcünü alırcasına sanki evlatlarının intikamını alır gibi LPG piyasasında inat ve nefretle bu milletin emekli dul yetim memur ve şehit ve dar gelirli vatandaşlarına hizmeti ve yardımı görev edinmiş LPG bayilerine bunları niye yaptın diye sanki öç alırcasına LPG şirketleri üzerine çullanıyor. Sebebi bayiler uyanıyor bu şirketlerin yaptığı yanlışları gün yüzüne çıkarıyor çıkarmaya da devam edecek ama panzehirimiz var öç alamayacaksınız.


Engin OSMA 13.03.2007 - 17:13

Arkadaslar bu büyük firmalrın yaptığı yeni bişey değil zaten onlarda para çok isteseler kendi gazlarını kendileri satar ama tüpçüler gibi bedava hamal bulamzlar onun için yapacak fazla bişey yok gibi sanıyosunuz dimi aslında var ne var diye sorarsanız cevabı bizde var bayi arkadaşlar


Engin OSMA 13.03.2007 - 11:06

Arkadaşlar ben birşeyi merak ediyorum bu derneğin yöneticilerini tanımak istiyorum kendilerini tanıtırsalar memun olurum ayrıca patnostaki mağdura yardım etmişsiniz insanlık adına size teşekür ediyorum.siteniz çok lezzetli olmuş alıştık artık her gün siteye bakıyorum


Prospector Bpgaz Bayi 13.03.2007 - 10:46

Bir firma izmirde açtığı showroomla 25 ytl ye işyerlerine aldığı ihaleyle de askeriyelere 19 liradan tüp satıyor. aynı firma bayisine aynı marka tüpü 30 liradan veriyor. şimdi bu firma yıllarca bu işin emeğini çekmiş bayilerine siz tüpü ayağıma gelip 30 liradan alın bense sizin olması gereken müşterilerinizin ayağına kadar gider 25 liradan tüp veririm diyor. matematik i bize yanlış mı öğrettiler acaba? bir seferde 600 tüp çeken bayi 30 liradan, bir adet tüpü ayagına isteyen müşteri 25 liradan........ şimdi ne oluyor neler oluyor diye etrafıma bakıyorum. her geçen gün tonaj kaybederek eriyorum. siz sayın likpetder yöneticilerine de soruyorum: biz ne yapmalıyız bu yapılanlara karşı haklarımız neler? bu konu üzerindeki bilgilerinizi bizimle paylaşmanızı rica ediyorum. iyi çalışmalar....


Bpgaz Bayi 09.03.2007 - 12:22

Yine bir zam haberi ile uyandık bazı şirketler irsaliye ile satışa başladı. aslında şirketler birbirini bekliyor yada birini bekliyor zam yapmaları için. neden şirketler kar marjlarını hak ettikleri ölçüde tutup bizede hak ettiğimiz karı vermiyorlar. birimiz tüp başına 5 birimiz 6 kimi 7 kimi 8 lira karla çalışıyor. ne olacak halimiz aynı gazı satıyoruz aynı piyasada aynı giderlerle çalışan şirketlerden bu karları biz alamazsak kim alacak. aklıma biri geliyor: likpetder yayınlarıyla bizim sesimiz olabilir. ve bu karlılıktaki adaletsizliği çözebilir... gelin birlik olalım hakkımızı alalım.


BP Bayisi (Şükrü Parlak) 08.03.2007 - 18:22

Bugüne kadar sürekli ezilen bayiler olarak sorunlarımızı belli müdürlere anlatabiliyorduk fakat çözümler çok geçikiyordu ve eksik ve taraflı iletiliyordu. Bu likpetder sayesinde hemen sorunlarımı iletiyorum ve hemen genel müdürlük bilgi sahibi olduğundan dolayı aynı anda çözüme ulaşıyorum. Likpetder şirketler arasında köprü oluşturduğu için tüm likpetdere emeği geçenlere şükranımı sunarım.


Totalgaz Bayiisi (ENGİN OSMA) 08.03.2007 - 18:08

tüpcü arkadaşlar ne güzel bakın kendi sitemiz oldu isteyimiz düşünceleri paylaşıyoruz ama biraz geç kaldık deyilmi aslında geçte sayılmaz tüp işi bitmemiş olsaydı.


Totalgaz Bayiisi 07.03.2007 - 12:08

sayın yetkili arkadaşlar böyle bir site kurduğunuz için teşekürler lezetli olmuş emeği gecen herkese teşekürler tüpçüler ve dağıtım firmaları hakındaki görüşlerimi bilare sizlerle paylaşacağım


istanbul Bayiisi 06.03.2007 - 11:59

Arkadaşlar sizinle bişeyi daha paylaşmak istıyorum meraktan insanın başına ne gelirse yine meraktan gelirmiş ama merak işte türkiyenin tüplügaz sektöründe çalışan irili ufaklı yanılmıyorsam elinin üzerinde firma var bunların hepsinin tüplü ve otagaz faliyetleri var merakettigim şu tüpü kullananda satanda dolduranda bilir boştüplerin ortalama yüzde on dolu olarak tesislere geri gider bu geri dönen gazı bu şirketler fakire fukarayamı dagıtıyo devletemı veriyor kızılayamı bagışlıyor bayiyemi dagıtıyor şünki bu çok korkunc bır rant cahılligimi bagişlayın bunu ögrenmek istiyorum saygılarımla


istanbul Bayiisi 06.03.2007 - 11:56

DEGERLİ ARKADAŞLAR bugün birşey duydum bagişlayın beni belki ben enson duydum bilmiyorum bazı dev firmalar. yada bizim dev görüpte beyinsel olarak küçük firmalar biz bayıleri pardon tüpcüleri nezannediyorlar bilmiyorum şu pirim işine deginelim .biraz eskiden ve hala şimdi sıyaset yapanlar bilir kim çok bagırıp çagırırsa onun neişi varsa hemen yapılır. şimdi ben bunu yeni yeni anladım çalıştıkları firmalara beyınden ve gönülden baglı olanlar bayi migdeden baglı olanlar tüpcü yeni duydum bunu kendimi uyanık zannederdim yanılmışım bayiler gönülden baglı oldugu için pirim falan almıyo tüpcüler alıyo primi hemde yıllardır dernek yöneticime soruyorum lütfen bayiler için bişey yapın kanunları inceleyin bayilerle tüpcülerin hakları eşitse buygulama eşitlik ilkesine aykırı degilmi eşitlik ilkesine aykırı ıse kanunlarımız buna ne diyor ögrenmek istiyorum bizim kanunlarımız birşey demiyorsa girmek için yanıp tutuştugumuz demokrasinin insan haklarının beşigi olan avrupanın kanunları ne diyo bizim memleketimizde boy gösteriyorlar sırtımızı sıvazlıyorlar diye bunları ögrenmeyelimmi saygılarımla


Shell Bayiisi 05.03.2007 - 11:15

Degerli arkadaşlar şuanda ne düşündügünüzü bilmiyorum ama teknoloji ve demokratik haklarımızı eniyi şekilde ifade edebildigimiz zamanı yaşıyoruz inanınki şuanda bu siteyi ve bu dernegi kuran arkadaşlara şükranlarımı sunuyorum inancım oki insan olmanın ve isanca yaşamanın yolu birlik ve beraberlikten geçer ınsan yaşar ve ölür mezar taşınızda iki tarih olacak ve bütün arkadaşlarınız bunu okuyacak. bütün mesele ise bu tarihler arasında neler yapmış oldugunuz olacak güzel şeyler yapmış iseniz rahmetle anılacaksınız . bu siteden sürekli seslenecem . buyürekli insanlara destek olmak ve yaşam süresınce hiç bişey yapmamış olmamak adına herkez insanlıgı degiştirmeyi düşünür ama. kımse önce kendisini degiştirmeyi düşünmez haydi arkadaşlar degışimin zamanı hep bılık olalım saygılarımla


BP Bayisi 02.03.2007 - 13:59

Bizimgaz firmasının yaptığı indirim miktarını öğrenmemizde bir sakınca var mı? ben bp bayisiyim, aygaz la aramızda yaklaşık 50 kuruş milangazla yaklaşık 1,50 ytl fark oldu. ama aynı fiyata satıyoruz. umarım bizimgazın yaptığı bu indirim şirketimizin de ilgisini çeker ve fiyatları düşrmemekte ki ısrarından vazgeçer. teşekkürler. iyi yayınlar.


Şükrü PARLAK BP Bayisi 27.02.2007 - 10:27

Sayın LİKPETDER yöneticileri, ben BP bayisiyim 27.02.2007 tarihinde BP yarımca dolum tesisine kendi aracımla dolum yapmaya gittim. BP yarımca tesis müdürü EVREN EMEKTAR tarafından kemer takmadığımdan dolayı tesis içerisine aracımla dolum yapmaya alınmadım. Kemer takmadağımdan dolayı doluma alınmadığımı tutanak altına alıp, tarafıma verilmesini istememe rağmen tesis müdürü EVREN EMEKTAR böyle birşey yapamıycağını belirtti. Bende kendisine tesisde gösterdiğiniz titiz ve kuralcılığı neden istanbul başta olmak üzere diğer şehirlerde satış yaptığınız ruhsatsız depolarınızda bu titizliği ve kuralları uygulamıyorsunuz diye açıkladım. Bunun bir göstermelik ve çifte standart olayı olduğunu düşünüyorum ve BP'nin en eski bayilerinden biri olarak bu olayı şiddetli bir şekilde kınıyorum.


Bingöl bayi 21.02.2007 - 18:00

sevgili likpetder yöneticileri sizlerden allah razı olsun. bizler yıllardır anadoluda zor şartlar altında bağlı bulunduğumuz şirketlerin tüplerini satmakla uğraşırken,genelde nakit ödemeyle almamıza rağmen aradasırada 7gün ve 15 günlük çekler verdiğimizde şirketimiz tarafından vade farkı uygulanıyor, ayrıca şirketimizden hiçbir kredi kolaylığı almamamıza rağmen. benim istanbulda ve ankaradaki arkadaşlarımla, benimle aynı işi yapan arkadaşlarımı ve akrabalarımı dinlediğimde şoka giriyorum.adamlar 15 aya kadar uzanan vadelerle vade farkı ödemeden, hibe usuluyle kredi ve arabalar verilmek suretiyle çalışırken bizlerde burada zor şartlar altında eziliyoruz. buradan bütün şirketlere sesleniyorum ne olur anadoluya sahip çıkın saygılarımla


Mahmut Sert 12.02.2007 - 12:47

arkadaşımın bir likidgaz bayisi vardı.Babası aralıkta vefat etti bu da bayiliği değiştirmek istiyordu bunun için gerekli işlemlere de başlamıştı .Kongazla anlaşma yaptı ve kongaz tüpleri satmaya başladı.Fakat millete 3 senedir likidgaz sattıgı için milletten topladığı boş likidgazları geri vermek için dükkanda ve ev de biriktirip topluca bayiye götürecekti .tam bu sırada elinde 70 kadar boş likidgaz toplanmışken polis şikayet üzerine (likidgaz şikayet ediyor) gerekli işlemleri yapıyor boşları alıyor...... 1) Bu dükkan babasının üzerindeydi, babası aralıkta öldü. işyeri 5 yıllığına anlaşılmış ama 3. senesinde ölünce durum ne olur,sözleşme kendiliğinden feshmi edilmiş olur yoksa bunun prosüdürü ne olur? 2) bu şikayetin sonucu ne olur ) ceza alma durumlurı var mı? (Arkadaş bu boş tüpleri geri vermek için elinde bulunduruyordu. bunları kullanarak haksız rekabete falan yol açmamıştır.) ... saygılarımla beni bir aydınlatırsanız sevinirim.


Geri                                                                                     İleri

New Page 1
 

Yorum Ekle

 

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Likpetder veya likpetder.com sorumlu tutulamaz.

Yazdır

 
Açılış Sayfası Yap  Sık Kullanılanlara Ekle 
likpetder.com, likpetder.org
E-mail : info@likpetder.com
Likit Petrol Gaz Otogaz ve Tüp Gazcılar Bayileri Derneği

Likit Petrol Gaz Otogaz ve Tüp Gazcılar Bayileri Derneği


Telif Hakkı © 2008 likpetder.com, likpetder.org Tüm hakları saklıdır.
 

Falcon Bilişim Hizmetleri